Arakonak Termal Hotel, Bursa'nın en güzel tepelerine kurulan eşsiz manzarası, havası ve kaplıcalarıyla 2008'den bu yana, restore edilen tarihi konakta misafirlerini ağırlamaktadır. Bursa'yı ziyaret eden misafirler tarihi kapalı çarşıya, hanlar bölgesi olan Kozahan'a, Tophane'ye, Ulucami'ye rahatlıkla ulaşım sağlayabilmektedir. Günün sonunda ise şifalı termal havuzumuzda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 

Tesisimizde 4 yataklı 4 adet, 3 yataklı 6 adet, 2 kişilik 4 adet, 6 adet ise kalabalık aileler için olmak üzere toplamda 25 adet odamız bulunmaktadır. Odalarımızda 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Ayrıca telefon, kablolu tv, split klima, saç kurutma makinesi ve internet kullanımıza sunulmuştur. Tüm odalarda termal su bulunmaktadır.

Sabah kahvaltası set menü şeklinde siz değerli misafirlerimize sunulmaktadır. Kahvaltımız 7:00 ile 9:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca gün içerisinde lobiden alacağınız çay servisleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Tarihi mekanlara yakınlığı nedeniyle ziyaretlerinizi ve alışverişlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca müze ve ören yerlerine rahatlıkla ulaşım sağlayıp vakit geçirebilirsiniz. Tesisimiz konum itibari ile cafelere ve eğlence merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Tesisimiz tamamen stres atmanıza ve sağlığınıza kavuşmanıza yöneliktir. Şifalı termal havuzumuzda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Tesisimiz termal suyun sizde bırakacağı dinlenme ve zindelikle evinize döneceğinizin garantisini sunar. Tesisimizde misafirlerimizin özel olarak kullanabilmeleri için hijyeni en üst safhada olan aile hamamları bulunmaktadır.

Tesisimizde özel kullanmak istediğiniz saatliği ücretli olarak tahsis edilmiştir. 

Tesisimizde genel alanlar ve odalarda 24 saat ücretsiz wifi kullanımı mevcuttur.